Alpy - raj dla narciarzy

Idealne góry do szusowania

Czy istnieje miejsce, które można nazwać rajem dla narciarzy? Podobno, jeśli chociaż raz odwiedzi się Alpy, to żadne inne góry nie będą tak zachwycać. To pewnie dlatego na narty w Alpy wybiera się każdego roku coraz więcej osób. Jeśli jeszcze nie znasz tych gór, to koniecznie musisz to nadrobić! Teraz w kilku zdaniach przekonamy Cię, że szusowanie w Alpach jest naprawdę wspaniałe!

Propozycja dla każdego narciarza

Wyjazd na narty w Alpy to wiele możliwości, które sprawią, że szusowanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy stanie się niewiarygodną przygodą. Świetną propozycją jest Via Lattea zwana „mleczną drogą” znajdująca się we Francji. Znajdziesz tam wyjątkowy resort narciarski, który składa się aż z pięciu bardzo znanych stacji narciarskich m.in. Sestriede, Sansicaro czy Cesana.

Wspaniałe trasy i fantastyczne widoki

Jeśli chodzi o stoki narciarskie, to te położone w Alpejskiej Lombardii nieopodal granicy ze Szwajcarią będą świetną propozycją, jeśli jesteś średniozaawansowanym lub zaawansowanym narciarzem. Mówimy tutaj o dolinie Valltelina. Zachęcamy Cię również do odwiedzin Doliny Aosty we Włoszech – tam do woli wyszalejesz się na profesjonalnie przygotowanych trasach narciarskich czy snowboardowych. Oba miejsca to również przepiękne widoki, które na długo pozostaną w pamięci. Z kolei Montecapione to świetne miejsce na wyjazd na narty w Alpy, jeśli kochasz różnorodność – tam czeka na Ciebie aż 30 kilometrów tras zjazdowych.

Wyjątkowe emocje

Hintertux to również świetne miejsce, jeśli marzy Ci się wyjazd na narty w Alpy. Jest to największa stacja narciarska czynna przez cały rok. W dolinie Zilletrtal, która znajduje się na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m., możesz liczyć na wspaniałe warunki narciarskie od września do końca maja. Prawda, że brzmi to wspaniale? Ten zachwycający region lodowca to aż 86 km komfortowych nartostrad, które umożliwiają szaleństwa zarówno na nartach, jak i desce snowboardowej. Jeśli lubisz adrenalinę, to na pewno warto skusić się na zjazd z najwyższego punktu tj. ponad 3,2 tys. m n.p.m. aż do stacji kolejek Sommerbergalm, która znajduje się na wysokości 2,1 tys. m n.p.m. Wtedy na pewno wyjazd na narty w Alpy długo pozostanie w Twojej pamięci, a emocje podczas szusowania tylko podsycą miłość do Alp. 

Wspomniane miejsca na jazdę na nartach czy snowboardzie to jedynie wybrane przykłady okolic, które warto odwiedzić. Jeśli chodzi o Alpy, stoki narciarskie znajdują się w tak wielu miejscowościach, że nie sposób wymienić ich wszystkich. Zachęcamy Cię do wspólnego odkrywania Alp i życzymy radości z szusowania.